Tā nav Alise
American McGee's Alice

Action tipa spēle. Spēles dalībniekam jāvada slavenā Alise Brīnumzemē, kas pārvērtusies līdz nepazīšanai.

Pagājis tikai gads kopš Alises atgriešanās no Aizspogulijas, taču pa šo laiku Brīnumzemē notikušas pārmaiņas - karaliene vispār zaudējusi veselo saprātu, Češīras kaķis, kas pazaudējis spalvas, toties ieguvis auskaru un tetovējumus, parādījušies asinskāri monstri, kas ar lielu apetīti gatavi apēst Balto Trusi un ne tikai viņu, pasaku būtnes gatavojas meklēt drošāku vietu, kad kādam ienāk prātā lūgt palīdzību meitenei no cilvēku pasaules - Alisei.

Bet mainījusies arī Alise - pazudušas labās manieres, lelles sejiņa un burvīgās zaļās acis… Saraukta piere, pajukusi frizūra un vēss skatiens - tādu redzam Alisi. Tiesa, no mājām paņemts tikai nazis, taču tā-ā-ds, ka pat Rembo aiz skaudības pārplīstu. Pārējie ieroči, kas jāiegūst spēles gaitā, arī nav nekādas bērnu spēlītes: burvju nūniņa Icewand, kas visu pārvērš ledū, kārbiņa Jack-In-The-Box, kāršu kava, kuras sastāvs kā naži lido uz pretinieku, graizot to gabalos utt. Lai aprakstītu visus ieročus, būtu vajadzīga vesela laikraksta lappuse.

Kā jau norāda spēles tips, nāksies pārstaigāt zemi, attīrot to no briesmoņiem, turklāt visas cīņas jāizcīna vienai. Sabiedrotie tā vietā lai palīdzētu, trīc un dreb paslēptuvēs, uz pirkstiem zīlēdami vai viņu glābēja uzvarēs. Pretinieku ir daudz, turklāt katrā līmenī ir arī savs boss. Bet finālā gaidāma cīņa ar galveno bosu - Karalieni. Tomēr pats bīstamākais pretinieks ir zilas zivtiņas ar vistu kājām.

Alisei nāksies risināt arī virkni uzdevumu. Piemēram, ciematā Chess Village viņa pārvēršas par šaha figūru un nu tai jāpārvietojas pēc šīs spēles noteikumiem.

Kopumā interesanta spēle, lai arī izstrādātāji vadījušies pēc principa - jo trakāk, jo labāk. Ar dažām interaktīvām spēles personām jau tagad var iepazīties internetā.

Internetā: http://alice.ea.com
Iznāk: 2000. gada 21. XI
Izstrādātājs: Rogue Interactive
Izdevējs: Electronic Arts
Nepieciešams: Pentium II 233/64Mb RAM/8xCD ROM/skaņas karte/Windows95/98