Mistiskā sala
Riven

Myst otrais cēliens

Role-playing tipa spēle, kurā turpinās slavenajā datorspēlē MYST sāktie piedzīvojumi. Kopš 1993. gada, kad datorspēļu tirgū pārādijās MYST, pārdoti jau vairāk nekā 4,5 miljoni spēles kopiju, un jāatzīmē, ka MYST vēl joprojām ir viena no pieprasītākajām datorspēlēm, dažs labs to jau nokristījis par visu laiku labāko datorspēli. Daudzas firmas ir radījušas MYST atdarinājumus. Tādēļ saprotams, ar kādu satraukumu tika gaidīts spēles turpinājums. Publicētājfirma vairākkārt pārcēla iznākšanas termiņus, līdz apstājās pie galīgā datuma - 1997. gada 31. oktobra.

Spēle vai filma?

Spēlē RIVEN ir teicama trīsdimensiju grafika. Te ir gan brīnišķīgs mežs, kurā uzmanību piesaista katra lapiņa, katrs zāles stiebriņš, gan mežonīgi kalni, gan jūras piekraste, kas vilināt vilina neturpināt spēli, bet apstāties un jūsmot.

Ketrīnas meklējumos

Spēles dalībnieka uzdevums - atbrīvot spēles MYST varoņa, izgudrotāja Atrusa sievu Ketrīnu, kas ir nolaupīta un ieslodzīta grūti pieejamā cietoksnī fantastiskā salā. Ceļu uz turieni sargā paša Atrusa izgudrojumi, kurus pārvarēt nav joka lieta. Lai veiktu uzdevumu, nāksies izstaigāt salu krustām šķērsām un tikties gan ar dažādiem cilvēkiem, gan arī ar neparastiem radījumiem. Galvenais - negaidiet no citiem palīdzību, tās vienalga nebūs. Ja gribat veikt uzdevumu, paļaujieties vienīgi pats uz sevi. Citus cilvēkus izmantojiet vienīgi kā informācijas avotus, protams, ja piespiedīsiet viņus nemelot. Ceļš līdz uzvarai spēlē RIVEN ir daudz garāks nekā tās priekšgājējā MYST.

Interneta datorspēļu eksperti diezgan negaidīti novērtējuši spēli RIVEN ar atzīmi 7,8, lai gan daudzi spēļu fani tai nedomājot dotu augstāko novērtējumu. Varbūt sava nozīme ir tam, ka izstrādātāji pārmērīgi aizrāvušies ar grafiku un rezultātā spēles vietā iznākusi filma.

Izstrādātājfirma: CYAN
Optimālie parametri: Dators: Pentium-100; Monitors: SVGA; Operatīvā atmiņa: 16Mb; 4X CD-ROM iekārta; Windows 95; Vadība: ar manipulatoru (peli); Iespējamais skaņas pavadījuma nodrošinājums: Sound Blaster, SBPro, Pro Audio Spectrum; PAS 16, Roland LAPC-I/MT-32, Ganeral MIDI, Ultrasound MAX, Adlib Pro, Generic MPU-401.