Utopiskās pilsētas
Constructor

Stratēģiska spēle. Tās dalībniekam jākļūst par zemes īpašnieku un celtniecības firmas direktoru un jādzīvo nežēlīgas konkurences apstākļos.

Jūsu īpašums

Spēles sākumā dalībnieka rīcībā ir zemes gabals ar firmas biroju un rēķinu bankā. Viņa rīkojumus gaida vairākas strādnieku un remontētāju grupas. Jābūvē mājas, jāsameklē īrnieki un jāgādā, lai tie būtu apmierināti, citādi īres maksu nesagaidīt. Vispirms jāizbūvē kokzāģētava. Pēc tam var būvēt vienkāršākas dzīvojamās mājas. Vēlāk var uzbūvēt cementa rūpnīcu, tēraudlietuvi un būvkonstrukciju kombinātu. Lai varētu iekārtot mājas un to apkārtni, jāizbūvē labiekārtošanas kombināts. Jāgādā par atkritumu pārstrādi. Lai valdītu kārtība, jāizbūvē policijas iecirknis, skola, baznīca. Ja rūpnīcas nespēj saražot pietiekami daudz, tās jāmodernizē. Ja pietrūkst vietas, kur būvēties, jāiepērk jauni zemes gabali. Taču jāatceras - viss maksā naudu, turklāt banka regulāri pieprasa procentus.

Konkurenti nesnauž

Dažkārt īrnieki ir neapmierināti ar rūpnīcu radīto troksni un piesārņojumu. Tad labāk ražošanu uz laiku pārtraukt. Vissliktāk, ja uzceltās mājas stāv tukšas, jo tad tajās var saviesties kukaiņi un, kamēr tie nav iznīdēti, neviens tur negribēs dzīvot. Konkurenti visiem spēkiem cenšas traucēt. Te nolīgst hipijus, kas traucē mierīgu dzīvi ar piketiem, huligāniskiem izlēcieniem un citām izdarībām, te sūta kaitēt kriminālelementus. Policija ne vienmēr var tikt ar visu galā. Ja naudas pietiek, konkurentiem var atdarīt tādā pašā veidā (jāuzceļ hipiju kolonija, bandītu patversme u.tml.).
Spēle CONSTRUCTOR prasa no dalībnieka vispusīgas spējas un prasmi ātri rīkoties. Spēlē var piedalīties četri cilvēki (trūkstošo vietā spēlē dators). Dalībnieku uzdevums ir vai nu kļūt par naudasmaisu, sapelnot miljonus, apbūvēt visu pasauli, vai arī uzcelt utopisku pilsētu. Spēlei ir teicams grafiskais izpildījums ar labu humora izjūtu.

enter image description here

Izstrādātājfirma: ACCLAIM
Nepieciešamie parametri:
Dators: PC486/66; Monitors: SVGA; Operāciju sistēma: MS-DOS 6.0; Operatīvā atmiņa: 16Mb; Vieta uz HDD diska: 80Mb; 2X CD-ROM iekārta; Vadība: ar peli; Iespējamais skaņas pavadījuma nodrošinājums: Sound Blaster, SBPro, Pro Audio Spectrum, PAS 16, Roland LAPC-I/MT-32, General MIDI, Microsoft Sound System, Adlib Pro.