Otrais piegājiens
Hexen 2

Datorspēļu cienītāju vidū reiz ļoti populārs bija DOOM un HERETIC. Taču pasaulē nekas nestāv uz vietas, un ID SOFTWARE jau laikus sāka domāt par jaunas spēles radīšanu, kas saglabātu DOOM stilu, bet pēc satura būtu kaut kas pilnīgi jauns. Pirmais kucēns šajā jomā bija HEXEN. Tagad nākamais mēģinājums ir trīsdimensiju HEXEN II.

Četras profesijas

Spēle sākas ar galvenā varoņa profesijas izvēli. Tiek piedāvātas četras: karavīrs, krustnesis, burvis un slepkava. Katrai profesijai ir pieci ieroču veidi - gan parastie, gan maģiskie. Četri ir jau gatavi, piektais jāizveido no dažādās vietās atrodamām daļām. Tā kā darbība notiek fantastiskā pasaku pasaulē, šaujamieroču (vismaz mūsdienu izpratnē) nav. Šaut var tikai ar maģiskiem ieročiem. Katrs šāviens paņem daļu no varoņa maģiskās enerģijas. Ja tā beigusies, šaut vairāk nevar, kamēr tā netiks atjaunota. Tikmēr atliek vienīgi paļauties uz paša spēku, veiklību un aukstajiem ieročiem.

Ceļojums cauri laikiem

Lai tiktu līdz laimīgai uzvarai visā spēlē, galvenajam varonim jāiziet vairāki tā dēvētie lielie līmeņi, kas sadalīti daudzos sīkajos līmenīšos jeb stāvos. Varonis var ne tikai pāriet no zemāka stāva uz augstāku, bet arī atgriezties. Katram līmenim ir sava arhitektūra, kas atbilst kādam konkrētam pasaules vēstures periodam. Ēģiptiešu tempļos mīt neskaitāmi milzu skorpionu, suņgalvju un tamlīdzīgu briesmoņu bari. Toties Eiropas pilis ir piebāztas ar spārnotiem pūķiem, burvjiem un strēlniekiem.
Lai sekmīgi cīnītos, nepietiek vicināt zobenu un virzīties ienaidnieka virzienā. Cirtiens rūpīgi jānotēmē. Nocērtot kāju, pretiniekam kļūst grūti pārvietoties, nocērtot roku ar ieroci, pretinieks ir atbruņots utt. Spēles dalībnieks var sadauzīt jebkuru priekšmetu, sākot ar puķu podu un beidzot ar kapu krustu. Jaunums ir līmeņu iziešanas sistēma. Te nav haotiskas izejas meklēšanas, bet likumsakarīgu darbību virkne. Piemēram, jāatrod mirušā kauli, jāsamaļ dzirnavās, tad jāaiznes uz pīšļu glabātavu utt. Durvis var atvērt ne vairs ar konkrētas krāsas atslēgu, kas der vairākām durvīm, bet ar atslēgu, kas domāta tikai un vienīgi šīm durvīm.
Viss ir krāšņs un dinamisks (piemēram, koki šūpo zarus, vējdzirnavām griežas spārni utt.). Internetā datorspēļu speciālisti spēles sižetu un skaņas nodrošinājumu novērtējuši ar atzīmi 8, bet grafiskais izpildījums izpelnījies augstāko atzīmi - 10. Pagaidām HEXEN II datorspēļu topos ieņem pirmo vietu.

Publicētājfirma: RAVEN SOFTWARE
Izstrādātājfirma: ID SOFTWARE
Optimālie parametri:
Dators: Pentium 90; Monitors: SVGA; Operatīvā atmiņa: 16Mb; 2xCD-ROM iekārta; Windows 95; Vadība: ar klaviatūru vai džoistiku; Iespējamais skaņas pavadījuma nodrošinājums: Sound Blaster; Adlib; Roland; Pro Audio Spectrum u.c.