Zemes glābēji
X-COM: Apocalypse

X-COM: APOCALYPSE ir trešā spēle par tieši šim mērķim radītās specvienības cīņu ar citplanētiešiem. Pirmajā spēlē X-COM: ENEMY UNKNOWN cīņa noritēja gaisā un uz sauszemes, otrajā X-COM: TERROR FROM DEEP - zem ūdens, uz kuģiem un ostās. Trešajā daļā X specvienība sargā tikai vienu pilsētu - Megapraimu. Teritorija it kā neliela, toties pārpilna ar dažādām ēkām, kurās atrodas viss, sākot ar rūpnīcu un beidzot ar viesnīcu.

Citplanētiešu sapņi

Megapraimas tirgu sadalījušas megakorporācijas, iedzīvotāju dvēseles - milzīgais dažādu kultu un baznīcu kvantums, bet naudasmakus - gangsteru klani. Spēles darbība norisinās tālā nākotnē. Pa ielām kursē automobiļi ar antigravitācijas dzinējiem, iedzīvotāji steidzas savās gaitās, kārtībai seko policija - megapols. Šādos apstākļos spēles dalībniekam jāsāk cīņa ar citplanētiešiem, kas sapņo paverdzināt pilsētu.

Cīņas vispārējie principi nav mainījušies - jāizveido bāze, kas pakāpeniski jāpaplašina piebūvējot jaunas telpas, jānotriec citplanētiešu kuģi un jāsūta uz notriekto kuģi karavīru vienība, lai iznīcinātu vai saņemtu gūstā dzīvus palikušos apkalpes locekļus.

Vienībai jādodas arī uz vietām, kur citplanētieši kaut kādā veidā likuši sevi manīt. Viss turpinās, līdz iznīcināts pēdējais citplanētietis vai arī citplanētieši iznīcina jūsu bāzi.

Viņi ir visur

Jūsu vadītās vienības darbību pilsētā atbalsta vienīgi valdība un megapols. Pārējo attieksme labākajā gadījumā ir neitrāla. Nevienam taču nepatīk, ja birojā iebrūk bruņoti vīri un, visu graudami, meklē citplanētiešus. Pēc viņiem paliek vienīgi drupas un sarkanas (dažkārt arī zaļas) asins peļķes. Nav brīnums, ka uz Megapraimas senātu tiek sūtītas sūdzības, kas var ietekmēt jūsu finansējumu no senāta budžeta, par ko tiek lemts katru mēnesi. Ja kāda firma sākusi sevišķi aktīvi protestēt pret jūsu darbību, vēlams noskaidrot, vai tajā nav iefiltrējušies citplanētieši. Ja ir, pretinieks guvis kārtējo panākumu cīņa par varu pilsētā, bet jūs - piedzīvojuši vēl vienu neveiksmi. Vēl jāatceras, ka viss, sākot ar patronu un beidzot ar iznīcinātāju, maksā naudu. Katram ierocim vai tehnikas vienībai ir savs ražotājs. Ja esat ar to sabojājis attiecības, šie izstrādājumi jāmeklē citur vai arī no tiem vispār jāatsakās. Arī par bāzi jāmaksā īre, tādēļ jāpadomā, vai vērts to sevišķi paplašināt. Finansu problēmas var atrisināt, pārdodot kaujās iegūtos citplanētiešu ieročus.

X-COM: APOCALYPSE ir interesanta un atkarībā no grūtības pakāpes sarežģīta spēle. Žurnāls GAME.EXE tai devis vērtējumu 98% no ideāla. Šo spēli būtu ieteicams spēlēt personām, kas ieņem dažādus atbildīgus amatus. Varbūt tad dzīvē būtu mazāk kļūmju, par kurām jāmaksā vienkāršajai tautai, jo prakse pie datora ir daudz lētāka.

Izstrādātājfirma: MYTHOS
Publicētājfirma: MICROPROSE
Optimālie parametri: Dators: 486DX2/66; Monitors: SVGA; Operatīvā atmiņa: 8Mb; Vieta uz diska: 270Mb (ja spēli pilnībā pārraksta uz HDD); 2xCD-ROM iekārta; Operāciju sistēma: MS-DOS 5.0; Vadība: ar klaviatūru un peli; Iespējamais skaņas pavadījuma nodrošinājums: Sound Blaster, Adlib, Roland, Pro Audio Spectrum u.c.