Vislabākais basketbols
NBA LIVE'98

Pasaulē ir daudz sporta spēļu simulatoru datoros, tie iedalās trīs veidos: futbola, hokeja un basketbola, kas ir visvairāk. Firma EA Sports strādājusi pie visiem trim. Pirms kāda laika lasītāji tika iepazīstināti ar firmas hokeja simulatoru NHL’98. Latvijas televīzija regulāri translē NBA spēles. Tagad radusies iespēja pamēģināt pašam padarboties pasaulē vislabāk organizētās basketbola sabiedrības NBA mačos. Tas kļuvis iespējamsar datorspēles NBA LIVE’98 starpniecību.

Spēles dalībnieka dota iespēja pamēģināt aizvadīt paša izvēlētu NBA klubu no jebkuras grupas līdz čempionu titulam. Var spēlēt regulārajā turnīrā ar tam sekojošajām play-off spēlēm vai arī tik populārajā All Stars mačā starp Austrumu un Rietumu reģionu izlasēm. Protams, ja dalībnieks vēlas, viņš var sarīkot draudzības maču starp divām paša izvēlētām komandām, taču, manuprāt, īstu spēles noskaņu iespējams izjust vienīgi turnīra spēlēs.

Spēles dalībnieka rīcībā ir visi reāli eksistējošie NBA klubi ar īstiem spēlētājiem. Atliek tikai izvēlēties klubu, kā arī spēlētāju izvietojumu laukumā. Spēles notiek pēc NBA noteikumiem - 4x12 minūtes ar garāku pārtraukumu starp 2. un 3. ceturtdaļu. Laukums skatāms kā televizora ekrānā, un spēlē nav grūti orientēties.

Kā katrā basketbola spēlē, uzdevums ir vairāk bumbu samest pretinieku komandas grozā, neļaujot viņiem to izdarīt savā grozā. Tas nav viegli, jo katrā NBA klubā ir pietiekami spožas zvaigznes, kas, prasmīgi spēlējot, padara pretinieka ceļu uz uzvaru ērkšķainu. It īpaši tas jūtams, ja spēles dalībnieks izvēlējies grūtību pakāpi, kas līdzinās īstajai spēlei. Spēlēt ir grūtāk, taču saistošāk. Visu vēl interesantāku padara aizkadra komentētāja balss, kā arī spēles gaitā labāko spēlētāju portretu parādīšana ar visiem viņu raksturojošajiem datiem (piemēram, gūtie punkti, izcīnītās atlecošās bumbas utt.).

Basketbols ir skaista spēle, un ne katra firma uzdrīkstas izlaist šīs spēles simulatoru. Jāpieliek ne mazums pūļu, lai uz datora ekrāna valdītu tāda pati spriedze kā NBA mačos. Vairākas firmas, mēģinot iedzīvināt basketbolu uz datora ekrāna, ieguvušas diezgan pliekanu spēlīti, tā ciešot fiasko. Firmai EA Sports izdevies radīt ja ne gluži ideālu, tad katrā ziņā ļoti labu basketbola spēles atdarinājumu. Zināms panākuma pamats ir tas, ka spēles izstrādāšanā piedalījušies NBA pārstāvji. Spēļu izplatītāji internetā devuši spēlei novērtējumu 8,1 punktus no 10 iespējamiem un pašlaik NBA LIVE’98 pelnīti uzskata par labāko basketbola spēles simulatoru pasaulē.

Izstrādātājfirma: EA Sports;
Publicētājfirma: EA Sports;
Nepieciešamie parametri:
Dators: Pentium 100; Monitors: SVGA (1Mb videoatmiņa); Operatīvā atmiņa: 16Mb; 4xCD-ROM iekārta; Vadība ar klaviatūru, peli vai džoistiku; Windows 95; Skaņas pavadījuma nodrošinājums: Sound Blaster, Sound Man 16, Adlib, Ultrasound, AWE32, Soundscape, Pro Audio Spectrum u.c. Spēlē paredzēta 3Dfs un Dolby Surround izmantošana